Kosova zuri vendin e tretë në Bosnjë e Hercegovinë - Bota Sot
Kosova zuri vendin e tretë në Bosnjë e Hercegovinë

Atletika

Kosova zuri vendin e tretë në Bosnjë e Hercegovinë

Nga: K. G. Më: 16 shtator 2018 Në ora: 12:49
Kosova zuri vendin e tretë në Bosnjë e Hercegovinë

Kombëtarja e Kosovës arriti sukses të mirë në gjysmëmaratonën ballkanike të atletikës, që u organizua në Sarajevë të Bosnjës dhe Hercegovinës. “Në Kampionatin Ballkanik të gjysmëmaratonës e cila u mbajt më 16 shtator Sarajevë, Kosova zuri vendin e tretë në konkurrencën ekipore”, bëhet e ditur nga Federata Atletike Kosovës. Kosovën e përfaqësuan atletët Tirron Mamusha, Luljeta Zhegrova - Shala, Arbnore Berisha, Ilir Rrudhani, si dhe trajneri Hysni Hoti. Ky është i një sukses i madh për Kosovën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...