Jaguar mbyll 4.500 vende pune - Bota Sot
Jaguar mbyll 4.500 vende pune

Auto

Jaguar mbyll 4.500 vende pune

Më: 10 janar 2019 Në ora: 14:57
Jaguar

Jaguar Land Rover (JLR), prodhuesi më i madh i automjeteve britanike, njoftoi sot se do të mbyllë rreth 4.500 vende pune, kryesisht në Britani, duke u përpjekur për të trajtuar ngadalësimin e kërkesës në Kinë dhe interesin në rënie në motorët me naftë.

Kompania, e cila punëson rreth 40,000 njerëz në Britani, njoftoi gjithashtu se do të fillojë prodhimin e njësive të energjisë elektrike në fabrikën e saj të Wulverhampton dhe do të ndërtojë një fabrikë të re për prodhimin e baterive në Hams Hol, pranë Birmingamit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...