Volkswagen Touareg bëhet me motor të ri benzinë V6 - Bota Sot
Volkswagen Touareg bëhet me motor të ri benzinë V6

Auto

Volkswagen Touareg bëhet me motor të ri benzinë V6

Më: 9 mars 2019 Në ora: 21:29
Volkswagen Touareg

Së fundmi është prezantuar Touareg me motor dizel 4.0-litër V8 TDI Turbo e kapacitet prej 310 kW/422 kuajfuqi, ndërsa tani Volkswageni gamën e këtij SUV-i e ka zgjeruar me motor të ri benzinë - V6 TSI.

Fjala është për motorin benzinë 3.0-litër V6 TSI me kapacitet prej 250 kW/340 kuajfuqi, në kombinimin me marshin automatik me 8 shpejtësi dhe sistemin e tërheqjes me të gjitha rrotat.

Gjithashtu, ky Touareg me motorin e ri benzinë shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë mund ta arrijë për 5.9 sekonda ndërsa atë maksimale e ka të kufizuar në 25 km/h, si dhe shpenzon karburant mesatarisht 8.9-litra në 100 km.

Image

Shitja tashmë ka filluar dhe Touaregu me motor V6 TSI në Gjermani kushton 61.950 euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...