Lamborghini Urus me version më të fuqishëm - Bota Sot
Lamborghini Urus me version më të fuqishëm

Auto

Lamborghini Urus me version më të fuqishëm

Më: 16 maj 2019 Në ora: 13:13
Lamborghini Urus

Edhe pse forca e tij nuk mungon, Lamborghini Urus do të vazhdojë të ketë një version edhe më të fuqishëm.

SUV-i i parë i Lamborghini ka 641 kuaj fuqi me motor V8 me 4.0 litra. Megjithatë, Urus Performante, siç pritet të jetë emri i tij, do të ketë rreth 700 kuaj fuqi.

Përveç rritjes së fuqisë së motorit, inxhinierët e Lamborghinit do ta lehtësojnë Urusin dhe mund të marrin gjithashtu Aerodinamikën ALA Aktive duke përdorur Huracan Performante dhe Aventador SVJ.

Versioni "i bishës" pritet pas dy vjetësh dhe përveç kësaj në ndërkohë pritet një version hibrid.

Hybrid Urus mund të marrë të njëjtin sistem me makinë që përdor Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid me rreth 680 kuaj fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat