‘Bentley’ veturë-tank që po magjeps të gjithë - Bota Sot
‘Bentley’ veturë-tank që po magjeps të gjithë

Auto

‘Bentley’ veturë-tank që po magjeps të gjithë

Më: 29 maj 2019 Në ora: 07:38
‘Bentley’ veturë-tank

Një grup rusësh, të njohur si ‘Jagger Garage’, kthyen një veturë nga kompania Bentley, të modelit ‘Continental GT’, në një tank ushtarak, transmeton lajmi.net.

Ultra-tanku, sipas tyre, është tepër i vështirë për t’u vozitur dhe nevojitet një trajnim special për këtë.

Gjithashtu, makina në fjalë arrin të kapë 50 km/h shpejtësinë maksimale.

Ata gjithashtu pretendojnë se vetura do të arrijë të prodhojë 400 kuaj-fuqi, pavarësisht se peshon gati 3 tonë.

Ndiqeni një demonstrim të veturës. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat