BMW eksperimenton me projektimin - Koncepti 4 zbulohet në Frankfurt - Bota Sot
BMW eksperimenton me projektimin - Koncepti 4 zbulohet në Frankfurt

Auto

BMW eksperimenton me projektimin - Koncepti 4 zbulohet në Frankfurt

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 15:18
BMW

Me konceptin e ri, prodhuesi bavarez shpall projektimin e gjeneratës tjetër të modeleve të Serisë 4.

Duke gjykuar nga Koncepti 4, seria e re 4, përfshirë versionet M4, do të ketë një pamje rrënjësisht të ndryshme për brezin aktual.

Konkretisht, projektuesit e BMW-së kanë dalë me një interpretim të ri, të diskutueshëm të grilës së përparme të famshme "veshkave" që i bën makinat e këtij prodhuesi të dallueshëm dekada më parë.

Dizajni agresiv i pjesës së përparme të veturës plotësohet me fenerët laser, si dhe daljet e mëdha nën grupet e dritës.

BMW nuk ka sqaruar detajet teknike të këtij koncepti. Ndërsa bavarezët nuk duhet të pritet që të imitojnë plotësisht pjesën e jashtme të Konceptit 4 në një prodhim të ardhshëm të Serisë 4, nuk ka dyshim se disa elementë të projektimit do të përfundojnë në modelin e serisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat