‘Bugatti’ kapet duke e testuar tinëz veturën e re - Bota Sot
‘Bugatti’ kapet duke e testuar tinëz veturën e re

Auto

‘Bugatti’ kapet duke e testuar tinëz veturën e re

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 08:35
Foto

Investitori i pasurive të patundshme dhe influencuesi në Instagram Manny Khoshbin kohët e fundit shfaqi versionin e vetëm Bugatti Chiron Hermes Edition.

E ngjyrosur në të bardhë dhe pa karbon të dukshëm, modeli i modifikuar është pa dyshim një nga Chiron-ët me pamje më të mirë, deri më tani.

Një video e postuar nga ‘Supercar Squad’ në Instagram tregon Bugatti Chiron Sport që i nënshtrohet disa provave përfundimtare jashtë fabrikës së automjeteve automobilistike në Francë përpara se të dërgohej për shitje.

Sipas llogarisë ‘The Supercar Squad’ në Instagram, njesia e vetme e modifikuar, e serisë ‘Chiron’, quhet Zebra.

Një video e veçantë, e postuar nga ‘So Prod Vidéos de Rallyes’, kanal në platformën ‘Youtube’, ofron një vështrim më të përafërt të Chiron Zebra që ngadalë ecën në kopshtin e fabrikës.

Vetura fuqizohet nga një motor 8,0 litërsh, 16-cilindërsh, e cila arrin të prodhojë deri më 1,500 kuaj-fuqi.

Të katër gomat kontrollohen nëpërmjet një ndërruesi shpejtësish me shtatë mundësi, me opsion manual dhe automatik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...