Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri - Bota Sot
Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri

Auto

Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 17:16
Ilustrim

Aksidentet e lehta në trafik, ose ndonjë gërvishtje në ndonjë parking, janë situata nëpër të cilat kanë kaluar.

Dhe për këto situata, që mos të kemi nevojë për ta dërguar tek mjeshtri, ekziston një zgjidhje e thjeshtë.

Në fakt, gjithçka që iu nevojitet është një sprej, i quajtur “WD-40”. Nëpërmjet tij, ju mund ta lyeni sipërfaqen e gërvishtur të makinës dhe me kujdes ta fshini atë me një faculetë.

Ndiqeni videon më poshtë për ta parë efektin e “WD-40”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat