Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD - Bota Sot
Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD

Auto

Arrin Lamborghini Huracan EVO RWD

Më: 5 janar 2020 Në ora: 23:58
Foto ilustrim

Lamborghini ka befasuar fansat në ditët e para të vitit 2020 me një version të azhurnuar me makinë të pasme të Huracan.

Premiera e parë e makinave këtë vit u kujdes nga prodhuesi italian i modeleve të supersportit.

Pasi prezantoi Lamborghini Huracan EVO  me 4 boshte në fillim të vitit 2019, një vit më vonë vjen një version i ri-dizajnuar i makinës me bosht të pasmë.

Makina është freskuar në mënyrë diskrete në pjesën e jashtme dhe të brendshme, dhe ndryshon nga modeli i makinës me të gjitha boshtet kryesisht nga udhëzuesit e ndryshëm të ajrit në parakolpin e përparmë.

510-litra V10 me pozicion qendror, të natyrshëm të aspiruar, me më pak kuaj fuqi se Huracan EVO AWD, ofron 610 kuaj fuqi.

Huracan EVO RWD është më e lehtë se modeli me të gjitha boshtet për 33 kg dhe peshon 1,389 kg.

Kur bëhet fjalë për performancën, kjo makinë është pak mbrapa versionit AWD, pasi kërkon 3.3 sekonda për të përshpejtuar nga 0 në 100 km/orë, dhe vjen në 9.3 sekonda në 200 orë në orë.

Shpejtësia më e lartë është identike me atë të Huracan me të gjitha mjetet lëvizëse dhe është 325 km/orë.

Çmimi fillestar i Lamborghini Huracan EVO RWD kushton saktësisht 208.571 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat