Hyundai tregon kur do ta sjellë Palisade Calligraphy që të rivalizojë me Genesis

Auto

Hyundai tregon kur do ta sjellë Palisade Calligraphy që të rivalizojë me Genesis

Më: 10 maj 2020 Në ora: 15:30
Hyundai

Genesis me GV80, mund ta ketë tërë kënaqësinë e një makine të tillë luksoze

Konsiderohet si vetura më e rëndësishme e Hyndai, ndërsa dominon në mesin e makinave SUV që kanë tri radhë ulësesh, që kur u prezantua krahas Kia Telluride që është fitues në këtë kategori.

Shumë shpejtë u bë një nga makinat më të mira familjare, pasi vozitet lehtë, ka enterier të bollshëm, si she specifika tjera që e bëjnë një SUV shumë të dëshirueshëm.

Por, me kalimin e kohës, duket se ky model do të zgjerohet, derisa Hyundai ka treguar se do të vijë gjatë viti që vjen si Palisade Calligraphy.

Të dhëna shtesë nuk ka, vetëm se do të jetë në versionin SE, SEL dhe Limited, ndërsa do ta ketë motorin Lamda II V6 me 3.8 litra që prodhon 291 kuaj fuqi.

Me çmim prej 55 mijë eurove, aq sa kushton edhe Genesis GV80, kjo makinë do të vijë në treg për ta rivalizuar si një makinë po aq e mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat