​Maserati sjell modelin e ri Ghibli Hybrid - Bota Sot
​Maserati sjell modelin e ri Ghibli Hybrid

Auto

​Maserati sjell modelin e ri Ghibli Hybrid

Më: 4 qershor 2020 Në ora: 17:12
Foto

Prodhuesi italian i makinave luksoze ka lansuar një ‘teaser’ në të cilin tregon një model të ri hibrid.

Kur Maserati zbuloi planet për automjete elektrike shtatorin e kaluar, të gjithë u intriguam të dimë se për çfarë bëhej fjalë.

Maserati "hodhi" vetveten me makina me makinë hibride dhe elektrike, e cila do të ketë një bateri të gjeneratës së re, që do të thotë më shumë kilometra nga një karikim i shpejtë i makinave.

Për më tepër, Maserati ka konfirmuar se do të vazhdojë të përmirësojë gamën e tij të tanishme e cila përfshin Levante, Quattroporte dhe Ghibli. Për fillestarët, Ghibli së pari do të marrë një makinë hibride.

Ghibli Hybrid ishte menduar të zbulohej në prill, por ngjarja u anulua për shkak të koronavirusit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat