Dueli i fuqishëm ndërmjet Audi RS6 dhe Lamborghini Urus - Bota Sot
Dueli i fuqishëm ndërmjet Audi RS6 dhe Lamborghini Urus

Auto

Dueli i fuqishëm ndërmjet Audi RS6 dhe Lamborghini Urus

Më: 14 qershor 2020 Në ora: 13:10
Audi RS6 dhe Lamborghini Urus

Ky ishte një duel i fuqishëm ndërmjet Audi dhe Lamborghini SUV.Kjo ishte një garë mjaft interesante ndërmjet një Audi RS6 dhe një Lamborghini Urus.

Makina Audi RS6 vjen nga Ingolstadt, Gjermani, kurse Lamborghini Urus vjen nga Italia.Të dy modelet janë mundësuar nga një motor 4.0 V8.

Lamborghini ka 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm, ndërsa Audi RS6 u ndal në 600 kuaj fuqi dhe 800 Nm.Dallimi në këta numra mund të mos jetë i madh, por në praktikë është shumë i dukshëm.Në fund Lamborghini e fiton garën, falë edhe fillimit të saj më të vrullshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat