Lista e 10 super makinave më të shtrenjta në botë

Auto

Lista e 10 super makinave më të shtrenjta në botë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 23:44
Foto ilustrim

Në këtë video të mëposhtme, ne do të njihemi me dhjetë super makinat më të shtrenjtë në botë.

Modeli i më i shtrenjtë është makina Bugatti La Voiture Noire, i cili kushton plot 25 milion euro dhe ajo është makina më e shtrenjtë që është ndërtuar ndonjëherë për rrugë, dhe është një makinë që është prodhuar vetëm 1 e tillë në të gjithë botën, dhe ajo është shitur menjëherë.

Pronarit të ri të Bugattit ju deshën 2 vite të priste që makina të ndërtohej dhe të bëhej e tij.

Në listë është edhe Aston Martin Valkyrie, i cili ka një motor V12 6.5 litra që prodhon 1000 kuaj fuqi dhe ka 740 Nm çifte rrotullues maksimale dhe kushton rreth 3.25 milionë dollarë.

Koenigsegg Jesko kushton rreth 4 milionë dollarë dhe është gjithashtu në këtë listë, dhe ju mund të zbuloni se cilat makina tjera mund të përfshihen në këtë listë në videon bashkëngjitur poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat