Prezantohet Audi TT RS dhe do të prodhohen vetëm 40 sosh

Auto

Prezantohet Audi TT RS dhe do të prodhohen vetëm 40 sosh

Më: 15 tetor 2020 Në ora: 21:25
Audi TT RS

Audi ka prezantuar një version të veçantë të Audi TT për tregun gjerman me rastin e 40 vjetorit të modelit legjendar Ur-Quattro.

Në Panairin e Motorëve në Gjenevë në vitin 1980, Audi prezantoi një model që ka fituar statusin e legjendës në botën e garave të makinës.

Është një model Quattro dhe është një veturë me performancë të lartë.

Katër dekada më vonë TT RS vjen një version të veçantë të quajtur 40 Yerars of Quattro me të cilin Audi feston një përvjetor të rëndësishëm, dhe u bë vetëm për Gjermaninë dhe do të prodhohet në vetëm 40 kopje, një për çdo vit të ekzistencës.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat