VW synon tregun e Kinës me modelin ID6 EV

Auto

VW synon tregun e Kinës me modelin ID6 EV

Më: 18 prill 2021 Në ora: 08:40
ID6 EV

Marka Volkswagen po synon blerësit e familjes në Kinë me ID6, modeli i saj më i madh me bateri deri më tani.

Crossover me tre rreshta, me shtatë ulëse është përshtatur posaçërisht për nevojat dhe dëshirat e klientëve kinezë "për sa i përket hapësirës, funksionalitetit, dizajnit dhe, në veçanti, përvojës së përdoruesit", tha VW në një deklaratë të Shtunën përpara publikut të modelit. debutimin në shfaqjen e automjeteve të Shangait.

“Ne jemi duke ruajtur vrullin dhe gradualisht duke rritur gamën tonë të makinave MEB. Deri në vitin 2023, Volkswagen do të ketë gjithsej tetë modele ID në Kinë, ”tha CEO i markës VW Ralf Brandstaetter në deklaratë.

Marka VW po synon për një pjesë të tregut prej më shumë se 50 përqind për automjetet elektrike të plota në Kinë dhe SH.B.A. deri në vitin 2030, tha kompania në mars. Ajo synon të paktën 70 përqind të automjeteve të shitura në Evropë duke qenë elektrike deri atëherë.

Dy variante ID6, ID6 X dhe ID6 Crozz, do të ndërtohen në Kinë nga partnerët e ndërmarrjeve të VW.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat