Audi S8 apo RS6?

Auto

Audi S8 apo RS6?

Më: 2 maj 2021 Në ora: 18:46
Foto ilustrim

Një garë e re përshpejtimi po vjen.

Audi S8 është mundësuar nga një motor i fuqishëm 4.0-litër turbo-binjak V8 që prodhon deri në 571 kuaj-fuqi dhe zhvillon 800 Nm çift rrotullues maksimal.

Përveç kësaj, S8 është i pajisur me një sistem hibrid "të butë", 48 volt, i cili, përveç funksionit të ndalimit të fillimit, duhet të përmirësojë ekonominë e drejtimit.

Kundërshtari i tij aktual, Audi RS6, edhe në gjendje të papunë, qartë i sugjeron vëzhguesit se është një karavan me performancë të lartë sportive.

Nga hapja e mëdha të ajrit në pjesën e përparme të automjetit, te shkarkimi i dyfishtë dhe shpërndarësi masiv në pjesën e pasme - Audi i ri RS6 Avant nuk do të lërë askënd indiferent.

Për motor është përzgjedhur 4.0 turbo-binjak V8 me 600 kuaj-fuqi dhe 800 Nm çift rrotullues maksimal, duke e bërë RS6 Avant më të fuqishme deri më tani (në versionin bazë, pa paketa shtesë të azhurnimit).

Fuqia transmetohet në të katër rrotat përmes një sistemi automatik Tiptronic me 8 shpejtësi dhe sistemit quattro të Audi, kështu që RS6 Avant për vitin 2020 nga zero në 100 km në orë arrin në vetëm 3.6 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat