Land Rover lanson variantin e ri të Evoque

Auto

Land Rover lanson variantin e ri të Evoque

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 14:15
Land Rover

Land Rover ka lansuar një variant më të gjatë të SUV-it të tij kompakt Range Rover Evoque në Kinë.

Range Rover Evoque L ka rritur hapësirën e pasme të këmbëve me 125 mm dhe ofron një sedilje të pasme të rregullueshme në mënyrë elektrike për të lejuar pasagjerët të shtrihen, sipas faqes së internetit të konsumatorit të markës.

Versionet e veturave të gjata të modeleve globale janë të njohura në Kinë, ku shumë blerës atje preferojnë më shumë hapësirë ​​në sediljet e pasme.

Marka Jaguar e Jaguar Land Rover shet vetëm versione të tilla të sedanëve XE dhe XF në treg, dhe në segmentet kryesore, Peugeot në Kinë ndërton dhe shet 508L, një version i zgjeruar i sedanit të mesëm të shitur në Evropë.

Versioni i ri L i Evoque është vendosur të zëvendësojë versionin e rregullt, thanë raportet e mediave lokale. Mbetet një pesë-vendësh.

Evoque ishte modeli i dytë më i mirë i shitur i prodhuar në vend i JLR, me 3.642 shitje në Kinë pas Land Rover Discovery Sport me 5.641 njësi, sipas shifrave të kompanisë për tremujorin që përfundon më 30 qershor.

Evoque L i ri është i gjatë 4531 mm, krahasuar me 4371 mm për versionin standard. Ky model do të kushtojë 67 mijë dollarë.

Modeli i ri nuk pritet të shitet në Evropë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat