Tesla rrit çmimin e modelit X dhe varianteve të modelit S

Auto

Tesla rrit çmimin e modelit X dhe varianteve të modelit S

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Tesla Inc ka rritur çmimin e varianteve të saj Model X Long Range dhe Model S Long Range me 5,000 dollarë.

Kjo, sipas mediave të huaja, është bërë e ditur nga faqja e internetit e prodhuesit të makinave elektrike.

Kështu, modeli X Long Range dhe Model S Long Range tani shiten respektivisht për 104,990 dollarë dhe 94,990 dollarë.

Po sipas faqes së internetit, çmimet për Model Y Long Range dhe Model 3 Standard Range Plus u rritën me 2,000 dollarë, në 56,990 dollarë dhe 43,990 dollarë respektivisht. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat