Suzuki Jimny, “miniatura e klonuar” e Brabus 800

Auto

Suzuki Jimny, “miniatura e klonuar” e Brabus 800

Më: 6 dhjetor 2021 Në ora: 15:17
Foto ilustrim

Ata që janë të “dashuruar” në Mercedes-AMG G63, por që nuk mund ta përballojnë financiarisht, ekziston një alternativë interesante.

Fjala është për modelin Jimny të Suzuki, i cili përfaqëson klonin miniaturë të modelit Mercedes-AMG G63, përkatësisht Brabus 800.

E tërë hapësira brenda kabinës është modifikuar dhe avancuar me komponentë të Brabusit – kështu Jimny ka një pamje luksoze sikurse G800-a e vërtetë.

Ndryshe Suzuki Jimny gëzon simpati të madhe të adhuruesve të kësaj marke në mbarë botën, pasi kjo veturë për terrene malore është shumë i kërkuar për shkak të çmimit të volitshëm dhe shpenzimeve të vogla.

Jimny është modifikuar në atë mënyrë që të ngjaj jo vetëm me Mecedes G-Class, por sikurse versioni i modifikuar i Brabusit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat