Suzuki Swift i ri shtyhet për vitin e ardhshëm

Auto

Suzuki Swift i ri shtyhet për vitin e ardhshëm

Më: 14 nëntor 2022 Në ora: 21:46
Suzuki Swift

Suzuki Swift 2023 tani pritet të zbulohet në botë në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, shtatë vjet pasi modeli aktual u publikua.

Në fakt mendohej që gjenerata e re Swift të bënte debutimin e saj në vitin 2022, megjithatë një raport i fundit nga faqja japonez Best Car thotë se Suzuki do të zbulojë hatchback-un në tremujorin e dytë të 2023.

Një prototip u spiunua duke u testuar në Evropë në korrik 2022, duke sugjeruar se modeli i ri do të vazhdojë me siluetën e njohur Swift të prezantuar në vitin 2004, shkruan Drive.

Nuk është konfirmuar ende nëse Swift i ardhshëm do të bazohet në shasi krejtësisht të re, ose nëse do të përdorë një version të rishikuar shumë të platformës ‘Heartect’ nën automjetin aktual – megjithëse në çdo rast sugjerohet se Suzuki do të ruajë dimensionet e përgjithshme të modelit në ardhje, megjithëse me ndryshime të vogla.

Ky ilustrim digjital nga artisti SRK Designs jep një ide se si mund të duket Swift i gjeneratës së re.

Siç zbulohet nga makina e kamufluar e para-prodhimit, Suzuki do të heqë dorezat ‘e fshehura’ për dyert e pasme në favor të dorezave tërheqëse tradicionale pak nën vijën e shpatullave.

Suzuki Swift i vitit 2023 do të bëjë debutimin e tij në tremujorin e tretë të vitit të ardhshëm, sipas Makinës më të mirë të Japonisë, dhe mund të mbërrijë në shitëset australiane në gjysmën e dytë të 2023, ose në 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat