Lamborghini kinez rival i Teslës

Auto

Lamborghini kinez rival i Teslës

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 08:39
Yangwang U9

Kinezët e kanë prezantuar versionin e tyre të ngjashëm me Lamborghinin.

 Yangwang U9 quhet vetura super e shpejt dhe mjaft moderne.

Angwang U9 ka 1100 kuaj fuqi dhe po vlerësohet si rival i Teslës.

Falë sistemit teknologjik, vetura mund të ecë edhe me tre rrota.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat