Kjo është makina e parë nënujore e ëmbëlsirave

Auto

Kjo është makina e parë nënujore e ëmbëlsirave

Më: 24 maj 2024 Në ora: 08:45
Makina e parë nënujore e ëmbëlsirave

Kompania Airheads ka prezantuar makinën e parë nënujore të ëmbëlsirave, e cila mund të përdoret në pishina.

Duke ngjallur nostalgji për verërat gjatë fëmijërisë dhe shumë argëtim në pishina, Airheads shpreson të ndriçojë këtë verë për të gjithë me inovacionin e saj, qëllimi kryesor i së cilës është “të kthejë të rriturit në pishinë”. Është një makinë ëmbëlsirash që punon nën ujë.

Frymëzimi vjen nga një hulumtim i kryer së fundmi, i cili tregoi ndryshime të rëndësishme në zakonet e të rriturve kur bëhet fjalë për notin. Pothuajse tre të katërtat e të rriturve pranojnë se nuk notojnë aq shpesh sa kur ishin fëmijë dhe ëmbëlsirat si Airheads janë të lidhura ngushtë me ditët e verës në pishinë. Airheads i sapo inicuar dëshiron të ringjallë kujtime të këndshme dhe të inkurajojë të rriturit të kthehen në pishinë, të notojnë dhe të zhyten.

“Makina jonë shitëse nënujore me siguri do t’i joshë të rriturit të hidhen në pishinë dhe të rijetojnë ditët e pakujdesshme të verës. Kështu që shumë njerëz ndjehen nostalgjikë dhe kujtojnë shijimin e ëmbëlsirave Airheads në ditët e ngrohta dhe ne duam ta rikthejmë atë ndjenjë me shtimin e argëtimit”, tha nënkryetari i marketingut në kompaninë italo-holandeze, Perfetti Van Melle, e cila zotëron markën amerikane Airheads.

Makina funksionon në një thellësi deri në 2.5 metra falë dizajnit të saj të papërshkueshëm nga uji dhe një sistemi shtytës ajror që lëshon karamele drejt notarëve. Gjithsesi, ata që duan karamele nuk kanë nevojë të përdorin para, mjafton të bëjnë një nga “përplasjet e ujit” që do t’u kërkojë makina.

Një video promovuese tregon më së miri të gjithë procesin.

Airheads madje shet makinat për 7000 dollarë. Me çdo blerje të pajisjes, garantohet furnizimi i përjetshëm i ëmbëlsirave Airheads.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat