Garë midis Honda dhe Hyundai

Auto

Garë midis Honda dhe Hyundai

Më: 16 qershor 2024 Në ora: 19:00
Foto ilustrim

Hyundai po bën emër me modelin e saj të performancës N.

Elantra N ka shumë ndikim për çmimin, duke mposhtur Honda Civic Type R, e cila është më e fuqishme, por edhe më e shtrenjtë.

Hyundai ka një turbo 2.0-litër me katër cilindra që prodhon 276 kuaj fuqi dhe fuqizon rrotat e përparme përmes një manuali me gjashtë shpejtësi si Civic.

Megjithatë, Civic ka një avantazh edhe pse përdor edhe një turbocharged 2.0-litër katër cilindra. Motori prodhon pak më shumë fuqi.

Në garën e fundit të “Edmunds Cars”, “Elantra” doli nga linja përpara Hondas në garën e parë. Ishte i njëjti rezultat herën e dytë.

Në çdo rast, Civic ishte pak më i mirë se Elantra. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat