Së shpejti nis shitja e Octavia RS 245 - Bota Sot
Së shpejti nis shitja e Octavia RS 245

Auto

Së shpejti nis shitja e Octavia RS 245

Më: 6 qershor 2017 Në ora: 17:49
Octavia RS 245

Modeli i ri-dizajnuar Octavia RS 230 tashmë ndodhet në shitje në disa shtete evropiane dhe së shpejti asaj do t’i bashkëngjitet versioni më i fuqishëm RS 245.

Shkoda Octavia RS 245 ofron dy forma të karrocerisë dhe grupi me motor benzinë dy litra (TSI) në këtë rast ofron 245 kuaj fuqi, që mjafton vetura të arrijë nga 0 deri 100 km/h pas 6,6 sekondash (6,7 sekonda në versionin caravan) dhe ka shpejtësi të kufizuar prej 250 km/h. 

Blerësit mund të zgjedhin ndërmjet ndërruesit manual prej gjashtë shpejtësive ose atij automatik prej shtatë shpejtësive DSG.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat