Pa bitcoin nuk mund të blini veturë - Bota Sot
Pa bitcoin nuk mund të blini veturë

Auto

E hënë, 22 tetor 2018

Pa bitcoin nuk mund të blini veturë

Më: 21 janar 2018 Në ora: 22:09
Shumë parashikojnë se valuta digjitale do të shpërthejë si flluska.

Tregtimi me valuta digjitale po merr gjithnjë e më shumë para dhe investimi në disa prej monedhave virtuale është bërë një biznes fitimprurës.

Numri i valutave popullore dëshmohet gjithashtu në foto në rrjetet sociale, ku reklamohet shitja e Lamborghini, por vetëm për ata që posedojnë valuta digjitale.

Kjo makinë luksoze është parkuar në një parking të hotelit, me çmime të shquara në valuta digjitale më të njohura dhe më të përhapura.

Për të përballuar këtë makinë, ju duhet të keni 48 bitcoin. Ju gjithashtu mund ta paguani edhe me valuta tjera digjitale.

Sidoqoftë, ka nga ata që nuk e shohin valutën digjitale në mënyrë të favorshme dhe si monedhë e së ardhmes.

Shumë parashikojnë se valuta digjitale do të shpërthejë si flluska.

Për shkak të kësaj, Koreja e Jugut ka në plan të ndalojë krejtësisht valutat digjitale. Kina, e cila ishte e para për të futur masat ndaj industrisë vitin e kaluar, ka rritur kufizimet e tregtimit të valutave digjitale, veçanërisht platformat online dhe aplikacionet mobile që ofrojnë shërbime të tregut të aksioneve.

E gjithë kjo ka çuar në turbullim në tregun e valutave digjitalet dhe në faktin se vlera e tyre është pothuajse e përgjysmuar ditët e fundit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test