Prodhuesi britanik tërheq makinat për shkak të defektit - Bota Sot
Prodhuesi britanik tërheq makinat për shkak të defektit

Auto

E hënë, 12 nëntor 2018

Prodhuesi britanik tërheq makinat për shkak të defektit

Më: 24 janar 2018 Në ora: 17:25
Ilustrim

Aston Martin ka tërhequr 3.873 vetura të modelit DB11, për shkak të pjesës të dëmtuar të timonit të furnizuar nga prodhuesi gjerman Daimler.

Komponenti problematik i timonit mund të shkaktojë aktivizimin e panevojshëm të airbag-it dhe për shkak të së njëjtës pjesë Mercedes në vitin 2017 tërhoqi mbi një milion makina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test