Vendi ku IS-i kryente ekzekutime bëhet shesh dashurie

Azia

Vendi ku IS-i kryente ekzekutime bëhet shesh dashurie

Më: 17 nëntor 2021 Në ora: 19:35
Sheshi Al Naim, apo Parajsa

Vetëm disa vite më parë, sheshi Al Naim, apo Parajsa, ishte skenë e frikshme e ekzekutimeve publike në Raka,

Siri. Por, sot, familjet dhe të dashuruarit e rinj mblidhen pranë strukturave harkore të tij.

Rrethrrotullimi i trafikut ishte gjithçka përveç xhenet, kur grupi Shteti Islamik (IS) kontrollonte Rakan, që ishte bastion i tij, ndërmjet viteve 2014 dhe 2017.

Pamjet:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat