All-Star, spektakli përfundon me fitoren e Ekipit të LeBron - Bota Sot
All-Star, spektakli përfundon me fitoren e Ekipit të LeBron

Basketboll

All-Star, spektakli përfundon me fitoren e Ekipit të LeBron

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 08:22
All-Star

LeBron James udhëhoqi ekipin fitues në ndeshjen e NBA All-Star për sezonin e tretë radhazi, ndërsa Ekipi LeBron mposhti Ekipin Giannis 157-155 të delën në United Center në Chicago.

James është i pamposhtur që kur NBA miratoi formatin All-Star draft në vitin 2018. Ky është gjithashtu viti i dytë që ‘Mbreti’ triumfon ndaj Giannis Antetokounmpo.

Me të hyrë në çerekun e katërt, Ekipi LeBron gjurmoi Ekipin Giannis 133-124. Kjo vendosi një fund interesant, sidomos me Anthony Davis që kishte dy gjuajtje të lirë. Davis shtoi pak dramë duke humbur përpjekjen e tij të parë, por ai shënoi të dytën duke fituar ndeshjen (pasi çereku i katërt ishte skuadra që kapte shënimin e 157 pikëve).

Më i dalluar dhe fitues i çmimit ‘Kobe Bryant MVP’ ishte Kawhi Leonard, i cili realizoi 30 pikë, shtatë kërcime dhe katër asistime. James pati 23 pikë, gjashtë asiste dhe pesë kërcime.

Te Ekipi i Giannis më të dalluar ishin Kemba Walker dhe Rudy Gobert me 23 përkatësisht 21 pikë.

Skuadra fituese fitoi 300,000 dollarë që do t’i dhurohen bursave jo-fitimprurëse të Chicago.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat