Barazon rekordin e Abdul-Jabbar

Basketboll

Barazon rekordin e Abdul-Jabbar

Më: 14 gusht 2020 Në ora: 18:22
James

Ylli i Los Angeles Lakers, LeBron James, ka mbyllur një tjetër sezon spektakolar, duke qenë kështu në garë për çmimin ‘MVP’.

James ka barazuar madje këtë edicion edhe një rekord që mbahej nga Kareem Abdul-Jabbar.

‘Mbreti’ James ka shënuar së paku 1500 pikë në secilin nga 17 sezonet në karrierën e tij, përcjell lajmi.net.

Kjo është ecuria më e gjatë në histori të NBA (ndarë me Jabbar).

Më poshtë keni sezonin dhe numrin e pikëve që LeBron ka shënuar përgjatë karrierës së tij.

2003-04 = 1,654
2004-05 = 2,175
2005-06 = 2,478
2006-07 = 2,132
2007-08 = 2,250


2008-09 = 2,304
2009-10 = 2,258
2010-11 = 2,111
2011-12 = 1,683
2012-13 = 2,036
2013-14 = 2,089
2014-15 = 1,743
2015-16 = 1,920
2016-17 = 1,954
2017-18 = 2,251
2018-19 = 1,505
2019-20 = 1,681

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat