Kosova do të përballet me Britaninë e Madhe, Portugalinë... - Bota Sot
Kosova do të përballet me Britaninë e Madhe, Portugalinë...

Basketboll

Kosova do të përballet me Britaninë e Madhe, Portugalinë...

Më: 9 gusht 2017 Në ora: 11:54
Pamje nga një ndeshje

Kombëtarja e Kosovës U-16 në konkurrencën e meshkujve sot është vendosur në Sofje të Bullgarisë, ku do të marr pjesë në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni B që do të zhvillohet prej 10 deri më 19 gusht.

Kosova U-16 është pjesë e Grupit D së bashku me Gjeorgjinë, Britaninë e Madhe, Luksemburgun, Maqedoninë dhe Portugalinë.

Përfaqësuesja jonë ndeshjen e parë do ta luaj të enjten, më 10 gusht me fillim nga ora 15:00 kundër Portugalisë.

Lista e lojtarëve:

1. Erhan Sholla

2. Don Polloshka

3. Art Imeri

4. Altin Gashi

5. Donat Rexhepi

6. Albin Berisha

7. Endrit Berisha

8. Drinor Gashi

9. Arb Daku

10. Drini Krasniqi

11. Nderim Retkoceri

12. Donat Musa

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat