Superfinalja e streettballit - Bota Sot
Superfinalja e streettballit

Basketboll

Superfinalja e streettballit

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 11:35
Superfinalja e streettballit

Të shtunën më 25 gusht,  me fillim nga ora 15:00, në Sheshin Zahir Pajaziti, të merrni pjesë në Superfinalen e Z- Mobile Streetball Kosova 2018, turneut përmbyllës të Kampionatit të 19-të Shtetëror të Republikës së Kosovës në Streetball apo basketbollit 3x3 në një kosh, të njohur nga FIBA 3x3 Basketball.

Pas përmbylljes së garave kualifikuese në 7 qytetet më të mëdha të vendit, në mbarë Kosovën dhe caktimit të 8 skuadrave më të mira të edicionit të sivjetmë, të shtunën, këto ekipe do të luftojnë për titullin e kampionit të Z Mobile Streetball Kosova 2018.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...