Nga një shpërthim në Pakistan vdes 1 person dhe plagosen 4 të tjerë - Bota Sot
Nga një shpërthim në Pakistan vdes 1 person dhe plagosen 4 të tjerë

Bota

Nga një shpërthim në Pakistan vdes 1 person dhe plagosen 4 të tjerë

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 20:07
Foto

Policia pakistaneze thotë se një shpërthim pranë një kongregacioni fetar në qytetin lindor të Lahore ka vrarë një dhe ka plagosur katër të tjerë, raporton AP.

Oficeri Mohammad Ejaz thotë se shpërthimi po hetohet. Ai tha se ajo ndodhi mbrëmjen e së shtunës në një lagje, ku një kongregacion ishte mbledhur për t'u lutur pranë një xhamie që thuhej se drejtohej nga mbështetësit e grupit të ndaluar Jamaat-ud-Dawa.

Ejaz tha se njëri prej të plagosurve ishte shtruar në spital në gjendje kritike.

Zyrtari Zulfiqar Hameed tha që shpërthimi ishte rezultati që mund të vinte nga një kompresor i plasur ajri në një dyqan riparimi kondicioner aty pranë.

Lahore ka qenë skena e disa sulmeve militante vitet e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat