Bota nën kthetrat e pandemisë, tejkalohet shifra 4.5 milionë të prekur nga koronavirusi - Bota Sot
Bota nën kthetrat e pandemisë, tejkalohet shifra 4.5 milionë të prekur nga koronavirusi

Bota

Bota nën kthetrat e pandemisë, tejkalohet shifra 4.5 milionë të prekur nga koronavirusi

Më: 15 maj 2020 Në ora: 21:53
Sipas “Worldometer”, në të gjithë globin janë regjistruar mbi 4.6 milionë persona të prekur me Covid-19

Nuk po ngre dot kokë bota nga koronavirusi. Sipas “Worldometer”, në të gjithë globin janë regjistruar mbi 4.6 milionë persona të prekur me Covid-19.

Numri i viktimave është mbi 307 mijë, ndërsa ai i të shëruarve është rreth 1.7 milionë persona.

Vendi më i prekur është SHBA-ja, me rreth 1.5 milionë të infektuar dhe rreth 88 mijë viktima. Pas saj renditet Spanja dhe Rusia me mbi 260 mijë të prekur dhe Britania e Itali me rreth 33 mijë dhe 31 mijë viktima.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat