​OBSH: 13 ekspertë mbërritën në Wuhan, dy të ndaluar për shkak të testit

Bota

​OBSH: 13 ekspertë mbërritën në Wuhan, dy të ndaluar për shkak të testit

Më: 14 janar 2021 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi sot se dy ekspertë nga misioni i saj për të përcaktuar origjinën e virusit të ri korona në Kinë janë ende në Singapor për shkak të testimit për COVID-19.

13 ekspertët e mbetur mbërritën në Wuhan, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

15 anëtarët e Misionit të OBSH-së ishin negativë para nisjes dhe në Singapor, të gjithë ishin gjithashtu negativë në provë.

Por antitrupat u gjetën në dy anëtarë të ekipit dhe ata po testohen përsëri, njoftoi OBSH.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat