Protesta në Barcelonë, ndërhyn policia - Bota Sot
Protesta në Barcelonë, ndërhyn policia

Bota

E diel, 21 tetor 2018

Protesta në Barcelonë, ndërhyn policia

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 16:35
Barcelonë

Në Barcelonë, protagonistët e opozitës dhe mbështetësit e pavarësisë së Katalonisë mbajtën njëkohësisht sot protesta dhe policia ndërhyri për t'i mbajtur të ndarë të dy grupet.

Policia bëri një barrikadë për të parandaluar afrimin e dy grupeve, kur mbështetësit e pavarësisë së Katalonisë u mblodhën në një shesh në qendër të qytetit, ku duhej të përfundonte shëtitja e kundërshtarëve të pavarësisë katalanase duke kërkuar të rriste ndjekjen e mësimit të gjuhës spanjolle në shkollat lokale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test