Shqiptari ‘koleksionon’ 13 përzënie nga Italia, nuk dorëzohet dhe rikthehet sërish - Bota Sot
Shqiptari ‘koleksionon’ 13 përzënie nga Italia, nuk dorëzohet dhe rikthehet sërish

Diaspora

Shqiptari ‘koleksionon’ 13 përzënie nga Italia, nuk dorëzohet dhe rikthehet sërish

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 14:58
Emiliano Fejzo

Është përzënë 13 herë nga Italia, por, pavarësisht kësaj, është kthyer gjithnjë në Reggiano.

Dy javë nga dekreti i fundit, karabinierët e kanë ndaluar në Sant'Ilario d'Enza dhe e kanë arrestuar.

Ai quhet Emiliano Fejzo, është shqiptar, 36 vjeç, me precedent të ndryshëme me akuzën e ‘dhunimit të pasurisë’.

Ishte riatdhesuar para thuajse dy javësh, mëngjesin e 23 majit, pasi kishte vuajtur dënimin e 8 muajve në burg, me një fluturim nga Milano në Tiranë.

Paralajmërimi i fundit, i 13-ti në radhë, (11 prej të cilëve janë ekzekutuar me shoqërim të shqiptarit deri bë kufi), ka pasuar pas atyre të marra nga prefekturat e Reggio Emilia-s, Bologna-s e Treviso-s.

Për të ka nisur denoncimi për rihyrje të pa ligjshme, në gjendje lirie, për thyerje të masave të dhëna nga komisariati.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...