Ambasadori i Kosovës në Gjermani thirrje mërgatës që të regjistrohen

Gjermania

Ambasadori i Kosovës në Gjermani thirrje mërgatës që të regjistrohen

Më: 10 maj 2024 Në ora: 13:17
Faruk Ajeti

Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Faruk Ajeti, ka bëre thirrje për regjistrim të mërgatës.

Ajeti bëri të ditur se regjistrimi nga diaspora nuk ka qenë asnjëherë më Ii lehtë.

Mërgata ka mundësi që përmes faqes online të behët pjesë e numërimit të popullsisë se shtetit të Kosovës.

Postimi i plotë:

Thirrja e Ambasadorit Faruk Ajeti për regjistrim të mërgatës.

Regjistrimi nga Diaspora, asnjëherë nuk ka qenë më i lehtë.

Mjafton një kyçje në internet për t’iu bashkuar regjistrimit online dhe për t’u bërë pjesë e numërimit të popullsisë së shtetit tënd amë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat