Itali, arrestohen për drogë nënë e bir me origjinë shqiptare

Diaspora

Itali, arrestohen për drogë nënë e bir me origjinë shqiptare

Më: 9 maj 2024 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Dy shqiptarë, nënë e bir janë arrestuar për drogë në Cuneo të Italisë, raportojnë mediat vendase.

Arrestimi i tyre u krye pasi policia vuri re se 56 vjeçarja u takua me 33 vjeçarin pranë shtëpisë së tij, emër i njohur për policinë si përdorues droge, me të cilin shkëmbeu diçka.

Policia ushtroi një kontroll personal dhe në banesën e tyre. I riu ka shfaqur rezistencë duke penguar kontrollin në shtëpinë e tij, me pretendimin se aty ndodhej e ëma.

Policia iu gjeti lëndë narkotike 73.46 gram bruto, 53,27 gram bruto “substancë prerëse”, 2 peshore precize dhe 1070 euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat