Zhduket statuja e refugjatit nga Kosova në Suedi - Bota Sot
Zhduket statuja e refugjatit nga Kosova në Suedi

Diaspora

Zhduket statuja e refugjatit nga Kosova në Suedi

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 18:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Statuja e refugjatit nga Kosova, Gzim Dervishit, është zhdukur të dielën.

Gzimi kishte udhëtuar tre mijë kilometra për të parë veten e tij të shkrirë në bronz.

Mirëpo, kjo gjë më nuk do të jetë e mundur pasi statuja e Gzimit që gjendej në qytetin Vesteras të Suedisë është zhdukur.

E ky lajm që është shpërndarë nga norran.se e ka mërzitur shumë Gzimin.

”Ndjehem jashtëzakonisht i tronditur dhe i trishtuar me ketë lajm dhe këtë ndodhi që ka ndodhur ku është shteti i Kosovës në ketë rast, ku janë të drejtat e mia?”, ka deklaruar Gzim Dervishi për Nobel Press.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...