Punëtori shqiptar kapet me plot 21 kg heroinë dhe mijëra euro

Diaspora

Punëtori shqiptar kapet me plot 21 kg heroinë dhe mijëra euro

Më: 30 prill 2021 Në ora: 22:32
Foto ilustrim

Një punëtor 48-vjeçar me origjinë shqiptare dhe banues në Bergamo u arrestuar nga policia pasi iu gjetën plot  21 kg heroinë në një apartament ku ai kishte çelësat përmes Sardegna në Milano.  

Këtë të premte, agjentët pikasën burri duke qëndruar brenda një furgoni përmes Tiepolo. Pasi qëndroi për pak kohë në mjet, më pas hyri në një ndërtesë dhe humbi gjurmët e tij.

Më pas agjentët kontrolluan shoferin e furgonit, i cili ishte ulur në vendin e shoferit dhe kishte akoma një qese me 10 gram kokainë.

Ai i tha policisë se e kishte për përdorim personal, por, duke marrë parasysh edhe sasinë, oficerët bënë kontrolle të tjera dhe i gjetën një sërë çelësash për të cilët ai nuk donte të thoshte asgjë.

Pas kontrollove, policia hyri në apartament duke gjetur një qese me 43 pako heroinë me një peshë totale prej 21 kg, shkruan Ansa.

Atyre iu gjetën gjithashtu 2.5 kg lëndë prerëse, material për paketim, presa dhe 5 mijë 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat