Policia britanike vihet në kërkim të 28-vjeçarit shqiptar, asnjë gjurmë prej tij që para 1 viti. Ja veprat për të cilat akuzohet

Diaspora

Policia britanike vihet në kërkim të 28-vjeçarit shqiptar, asnjë gjurmë prej tij që para 1 viti. Ja veprat për të cilat akuzohet

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 18:52
Klevis Xhelaj

Policia angleze është vendosur në kërkim të një 28 vjeçari i kërkohet për sërë veprash penale. Sipas policisë, shqiptari kërkohet për përndjekje dhe ngacmime, ndërsa mendohet se fshihet në zonën e Leicestershiret.

28 vjeçari i identifikuar si Klevis Xhelaj është në kërkim nga Policia e South Yorkshire në lidhje me një sërë krimesh të kryera nga qershori 2021 deri në mars të këtij viti.

Megjithatë, pavarësisht hetimeve të gjera, detektivët ende nuk kanë rënë në gjurmët e 28-vjeçarit, ndërsa mendohet se Klevis  Xhelaj ka lëvizur në zonat e Leicesterit, Nottinghamshire, West Midlands dhe në zonat e Londrës, shkruajnë mediat britanike. 

I kërkuari flet, truphollë, ka flokë kafe të errët si dhe tatuazhe në gjoks.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat