Kapet banda e shqiptarëve, 15 në pranga për vjedhje banesash në Itali - Bota Sot
Kapet banda e shqiptarëve, 15 në pranga për vjedhje banesash në Itali

Diaspora

Kapet banda e shqiptarëve, 15 në pranga për vjedhje banesash në Itali

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 14:37
Kapet banda e shqiptarëve

Nje aksion i policise italiane ka vene ne pranga 15 shqiptare. Mediat italiane bejne me dije se 15 shqiptare jane prangosur pas finalizimit te aksionit nga policia dhe pasi ishin zbuluar se banda e shqiptareve ishte pergjegjese per vjedhjen e shume banesave.

Shqiptaret akuzohen se kane kryer se paku 53 vjedhje ose tentativë për vjedhje nëpër shtëpi në Piemonte, Lombardia dhe Liguria.

Sipas policise, aksioni i koduar “Prometeu tre” ishte ne vijim te nje operacioni te nisirt qe nga viti i shkuar, pas hetimeve te bera ndaj bandes se grabitesve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test