“Po na plaçkitin”, ankohen mërgimtarët për rritjen e çmimit të biletave për Kosovë - Bota Sot
“Po na plaçkitin”, ankohen mërgimtarët për rritjen e çmimit të biletave për Kosovë

Diaspora

E martë, 13 nëntor 2018

“Po na plaçkitin”, ankohen mërgimtarët për rritjen e çmimit të biletave për Kosovë

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 06:30
ilustrim

Tash kur koha e pushimeve ka filluar, shumë mërgimtarë mësyjnë Kosovën për të vizituar familjet dhe për të kaluar pushimin.

Mirëpo, në këtë kohë çmimet e biletave janë shumë të larta.

Një mërgimtar me iniciale F.S ka thënë se biletat kanë çmime shumë të larta për mërgimtarët.

F.S ka treguar se çmimet e një bilete nga Zvicra për në Kosovë për një person kushton 730.

“Po na plaçkisin” thotë F.S.

Ndërsa, po të shikosh në të njëjtën ditë, udhëtimet në vendet e tjera kushtojnë më lirë.

Për shembull për në Nju Jork, bileta kushton 817 për dy persona. Ndërsa, për Serbi bileta është 367 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test