Dobësohuni me 3 kumbulla të thata në ditë - Bota Sot
Dobësohuni me 3 kumbulla të thata në ditë

Dieta

Dobësohuni me 3 kumbulla të thata në ditë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 15:26
Ilustrim

Mes një sërë mënyrash për të humbur kilogramët e tepërt, kumbullat e thata janë ndër më të rekomanduarat, natyrisht të shoqëruara edhe me një stil jete të shëndetshëm.

Mirëpo përdorimi i kumbullave të thata stimulon metabolizmin tonë të djeg më shumë yndyra, duke e furnizuar me fibrat që ka nevojë për tu pastruar organizmi nga toksinat.

Keni nevojë për tre kumbulla, 200 ml ujë dhe një kokërr limoni.

Tre kumbullat e thata hidhini në një enë me ujë dhe lërini në frigorifer për një natë të tërë. Në mëngjes hajini kumbullat të ndara nga uji.

Më pas shtrydhni një kokërr limoni mbi ujin e kumbullave dhe piheni me gllënjka të vogla. Ndiqeni këtë regjim për një muaj dhe do të shihi rezultatet e dëshiruara. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat