Përfundon numërimi, PS fiton Bashkinë e Durrësit me diferencë të thellë

Durrësi

Përfundon numërimi, PS fiton Bashkinë e Durrësit me diferencë të thellë

Më: 7 mars 2022 Në ora: 15:00
Kandidatët për bashkinë e DUrrësit

Përfundon numërimi i të gjitha kutive për Bashkinë e Durrësit.

Pas numerimit të 337 kutive, kandidatja e Partisë Socialiste, Emiriana Sako është shpallur fituese në këto zgjedhje me 39157 vota ose 57.6  për qind të tyre.

I dyti u rendit Ardian Muka i koalcionit “Shtëpia e Lirisë” me 20831 vota ose 30.7%, dhe i treti Luan Hoti i PD me 7937 vota ose 11.7%.

Fituesja e këtyre zgjedhjeve Emiriana Sako ka falenderuar të gjithë qytetarët që morën pjesë në zgjedhje, duke u shprehur se do të vazhdojë t’i shërbejë qytetit dhe qytetarëve të Durrësit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat