Pagat e zyrtarëve shtetërorë me Ligjin e ri - Bota Sot
Pagat e zyrtarëve shtetërorë me Ligjin e ri

Ekonomi

Pagat e zyrtarëve shtetërorë me Ligjin e ri

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 07:09
Ilustrim

Të gjithë ata që punojnë në sektorin publik në Kosovë do të kenë ndryshime në pagat e tyre të dhjetorit. Shumica prej tyre do t’i marrin me rritje.

Pagat e renditura në këtë infografikë janë pagat bazë dhe nuk përfshijnë kompensimet shtesë si puna jashtë orarit ose rrezikshmëria.

Me Ligjin e ri, Presidenti do të paguhet 2 mijë e 390 euro, ndërsa kryeministri 2 mijë e 151 euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat