Votohet marrëveshja ndërkombëtare për financimin e bujqësisë - Bota Sot
Votohet marrëveshja ndërkombëtare për financimin e bujqësisë

Ekonomi

E mërkurë, 17 tetor 2018

Votohet marrëveshja ndërkombëtare për financimin e bujqësisë

Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 17:08
Kuvendi i Kosoves

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar projektligjin Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes Financiare për financim shtesë për Projektin për bujqësi dhe zhvillim rural ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Asociacionit Ndërkombëtar për Zhvillim.

Për këtë projektligj kanë votuar 84 deputetë, ndërsa kundër nuk ishte asnjë dhe nuk kishte asnjë abstenim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test