Rënie drastike e vlerës së Bitcoin, ja sa është vlera e valutës digjitale sot - Bota Sot
Rënie drastike e vlerës së Bitcoin, ja sa është vlera e valutës digjitale sot

Ekonomi

E shtunë, 20 tetor 2018

Rënie drastike e vlerës së Bitcoin, ja sa është vlera e valutës digjitale sot

Më: 17 janar 2018 Në ora: 16:19
Ilustrim

Kriptovalutat, tash e një kohë janë bërë shumë të famshme dhe njerëzit janë duke investuar shumë në to.

Por, sigurisht që shumica nga njerëzit nuk janë të informuar në lidhje me to dhe nuk e dinë për natyrën e paqëndrueshme të këtyre kriptovalutave.

Kriptovaluta më e famshme tani për tani është “Bitcoin”, vlera e së cilës arriti në 20,000 dollarë duke bërë jehonë të madhe në gjithë botën.

Por, sot kjo kriptovalutë, ka vlerë prej 7,700 euro, ndërsa dje vlera e saj ishte 8,888 euro, duke pësuar rënie të madhe nga dhjetori i vitit 2017.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test