Dalin detaje nga vrasja e deputetit anglez, autori kishte caktuar një takim me të

Evropë

Dalin detaje nga vrasja e deputetit anglez, autori kishte caktuar një takim me të

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 16:46
Foto ilustrim

Vrasja e deputetit anglez të premten ka tronditur të gjithë vendin. Ndërkohë që policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes janë zbuluar të dhëna të reja në lidhje me vrasësin.

Personi i arrestuar kishte caktuar një takim për të takuar deputetin, sipas Sky News.

Vrasja e Ames, i cili i përkiste Partisë Konservatore të Kryeministrit Boris Johnson, ka nxitur rishikimin e masave të sigurisë  ndaj politikanëve në Britani. Ngjarja tragjike ndodhi jashtë një kishe metodiste në zonën e Lee on Sea, në Essex, ku u zgjodh Eimes.

Deputeti 69-vjeçar u godit me thikë gjatë një takimi elektoral që po mbante me qytetarët në Essex.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat