Putin merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së kurorave në Moskë

Evropë

Putin merr pjesë në ceremoninë e vendosjes së kurorave në Moskë

Më: 23 shkurt 2024 Në ora: 11:49
Vladimir Putin

Presidenti rus, Vladimir Putin ka marrë pjesë në ceremoninë e vendosjes së kurorës me rastin e Ditës së Mbrojtësit të Atdheut në Rusi.

Udhëheqësi rus vendosi një kurorë në varrin e ushtarit të panjohur pranë Murit të Kremlinit në Moskë.

Ndërsa personeli ushtarak po vëzhgonte.

Putini ka përshëndetur trupat e Moskës dhe gjithashtu tha se treshja bërthamore e Rusisë – aftësitë e saj strategjike bërthamore tokësore, detare dhe ajrore – ishin në rregull.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat